معماری
خانه / امام عصر عج الله / شک عامل گمراهی…

شک عامل گمراهی…

 

◀️ در کمال الدین از میمون لبان روایت نموده که گفت: من با امام باقر (علیه‎السلام) در خیمه آن حضرت بودم. حضرت دامن خیمه را بالا زد و فرمود: روزی که دولت ما آشکار شود، از این آفتاب روشن‌تر است. سپس فرمود: در آن روز صدائی از آسمان شنیده می‎شود که می‏گوید: فلانی پسر فلانی همان امام شماست و نام او را ذکر می‎کند. آنگاه شیطان از زمین همان صدائی را می‎زند که در شب عقبه به رسول خدا (صلوات الله علیه و آله) زد.

? نیز در آن کتاب به سند مزبور از معلی بن خنیس روایت نموده که حضرت صادق (علیه‎السلام) فرمود: آمدن سفیانی حتمی است و خروج او در ماه رجب خواهد بود.

? هم در آن کتاب به سند مزبور از حرث بن مغیره از آن حضرت روایت کرده که فرمود: صدای آسمانی که در ماه رمضان شنیده می‌شود، در شب جمعه بیست و سوم ماه رمضان خواهد بود.

همچنین در کمال‎الدین از زراره روایت نموده که حضرت صادق (علیه‎السلام) فرمود: موقع ظهور صدا زننده‎ای قائم (علیه‎السلام) را به اسم نام می‎برد. عرض کردم: این صدا برای افراد خاصی است یا عمومی است؟

قال عامّ یسمع کلّ قوم بلسانهم

? فرمود: عمومی است و هر ملتی به زبان خود آن را می‎شنوند ?

عرض کردم: با اینکه قائم (علیه‎السلام) را به اسم صدا می‎زنند دیگر چه کسانی با او مخالفت می‎کنند؟

? فرمود: شیطان آنها را به حال خود نمی‎‌گذارد تا آنکه در اواخر همان شب صدائی می‌زند و مردم را به شک می‎اندازد.

 

مهدی موعود، ترجمه بحارالأنوار، متن، ص ۵۵۸

 

درباره ی محسن عباسی

محسن عباسی
السلام علی الصراط الواضح و النجم اللائح و الامام الناصح و رحمه الله و برکاته... این دیده نیست لایق دیدار روی تو چشمی دگر بده که تماشا کنم تو را

همچنین ببینید

برترین اعمال!

  ?عبد العظیم حسنىّ گوید: بر مولاى خود امام جواد علیه السّلام وارد شدم و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس