معماری
خانه / امام عصر عج الله / غیبت کبری / نزدیکترین ایام به خداوند

نزدیکترین ایام به خداوند

 حدیث چهارم

در روایات متعدد خصایص مختلفی، در توصیف دوران غیبت کبری آمده است. که یکی از آنها نزدیکترین زمان به خداوند بیان شده. که در حدیث ذیل به این موضوع اشاره شده است.

?مفضّل بن عمر از امام صادق علیه السّلام روایت می کند که آن حضرت فرمود: «نزدیکترین حال این جماعت به خدا و رضایتمندانه‏ ترین لحظات خداوند از ایشان هنگامى است که حجّت خدا را نیابند، و از دید شیعیان در پرده بماند و براى آنان آشکار نشود و جایگاه او را ندانند و ایشان در آن حال آگاهى و باور داشته باشند که حجت خدا و میثاقش باطل نمی شود، پس در چنان حال شبانه‏ روز انتظار فرج داشته باشید که همانا شدیدترین حال خشم خداوند بر دشمنانش هنگامى است که حجّت او را نیابند و برآنان آشکار نگردد، و البتّه خداى عزّ و جلّ می ‏داند که اولیاى او تردید نمی کنند که هر گاه می ‏دانست آنان دچار شکّ می ‏شوند حجّت خود را به اندازه یک چشم برهم زدن هم از نظر آنان پنهان نمی ساخت، و این (ظهور یا غضب) واقع نمی شود مگر بر سر کرده بدان و بدکاران مردم.

 

?الغیبه للنعمانی / ترجمه غفارى، ص:  230

درباره ی ا. زارعین

ا. زارعین
شوق تو به باغ لاله جان خواهد داد/ عطر تو به گلها هیجان خواهد داد/ فردا که به آفاق بپیچد نورت/ تکبیر تو کعبه را تکان خواهد داد/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس